2010 m. rugpjūčio 9 d., pirmadienis

Klasikinis interjero stilius

Pastarąjį šimtmetį klasikinis interjero stilius žymi prestižą, solidumą ir kartu rodo tradicinių vertybių pirmenybę, praeities patirties išmanymą.
Šiam stiliui sukurti naudojama profesionaliai apdirbti medžio gaminiai, kurių pagrindiniai principai - dirbiniai pasižymi gracingomis baldų kojelėmis, kurios pasibaigia rutulio arba letenos forma, taip pat smuiko formos kėdžių atlošais, paviršių inskrustacijomis, S formos linijomis, kriauklelių motyvais ir dekoratyvinėmis smailiomis viršūnėmis. Kai kurie gaminiai padengti augalinėmis dervomis, kai kurie - paprastu laku. Itin gausu įvairių pagražinimų, ornamentų ir medžio raižinių.
Sienos dažomos vidutinio ryškumo spalvomis. Nebandykite daug įvairių pavyzdžių, verčiau pagalvokite, kuri spalva jums reiškia komfortą. Ją junkite su artimomis spalvomis, venkite ryškių kontrastų ir pačiame kambaryje, ir visame bute.
Sienos dažomos šviesiau, o šiek tiek tamsesni akcentai paliekami baldų apmušalams, užuolaidoms, kilimams ir aksesuarams.
Medžiagos taip pat turėtų būti įprastos, neiššaukiančios, jų tekstūra - nebūti pernelyg šiurkšti ar blizganti. Naudojamas kartūnas, vilna, velvetas - kelių artimų spalvų audiniai, tiek vienspalviai, tiek švelnių raštų.
Grindų dangos - visas grindis dengiantis kilimas sulaiko daugiau šilumos ir geriau sugeria triukšmą, tačiau šiuo metu vis populiariau kloti parketą, o kilimus naudoti tik po baldais ar greta jų.
Aksesuarai.Jie padės namų stiliui suteikti išbaigtumo, jaukumo pojūtį. Norint sėkmingai parinkti aksesuarus, svarbu neperkrauti namų. Atrasti balansą lengviausia aksesuarus grupuojant poromis: pora šviestuvų, pora kambarinių augalų, paveikslų rėmų komplektas. Šis būdas padės sukurti tvarkingą atmosferą.
Apšvietimas turi būti paprastas ir ryškus. Tinka šviestuvai paprastais gaubtais, sieninės ir stalinės lempos - visa, kas gerai pažįstama.
Valgomajame ir miegamuosiuose naudojama daug lino - baltos staltiesės ir šviesūs lovų užklotai. Tai lengvai nuspėjama, įprasta ir visada gražu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą