2010 m. rugpjūčio 9 d., pirmadienis

Prancūziški interjerai
Dažniausiai prancūziško stiliaus interjeras randamas didelėse ir plačiose virtuvėse, bet netrūksta ir elegantiškų svetainių. Šio stiliaus pagrindinis akcentas - plačios ir talpios virtuves. 7 kvadratinių metrų virtuvėje bus sunku sukurti prancūziško stilių, tačiau nuosavų namų savininkai tai gali padaryti patys arba į talką pasikviesdami profesionalus.
Dekoruojant šiuo stiliumi, naudojama labai daug spalvų - beveik visa spalvų gama. Ryškiai geltona saulės spalva, šviesiai geltona, ugnies ir rudžių, ryškiai žalia ir tamsiai chaki, kobalto mėlyna ir švelnūs okeano tonai – visos šios spalvos sutinkamos prancūziško stiliaus interjere. Taip pat galima atrasti sodriai juodą ir pilką dūmų spalvą, nors šie tonai paprastai dominuoja aksesuaruose. Labai svarbus dėmesys atitenka apšvietimo elementams. Jų paskirtis ne tik apšviesti patalpą, bet kartu suteikti jai taurumo, prašmatnumo ir asmeniškumo. Šviestuvai dažniausiai gaminami iš natūralių medžiagų - metalo, bronzos, vario ir kitų.
Šiam stiliui būdingos detalės, kurios kontrastuoja ir spalvomis, ir faktūra. Blyškios sienos ir lubos akcentuojamos tamsiomis grubiomis medinėmis sijomis. Įvairiaspalvės išsiuvinėtos pagalvėlės kombinuojamos su šviesiais minkštais baldais.
Audinių spalvos tarsi atspindi ir atkartoja Prancūziško kaimo peizažą. Tokie tradicinių spalvų audiniai dažniausiai kombinuojami su dryžuotais, languotas ir škotiško stiliaus audiniais. Nuostabios spalvų kombinacijos gaunamos derinant su žaliais, levandos ir ryškiais oranžiniais tonais.
Dominuojantys tradiciniai prancūziški motyvai: gaidžiai, alyvuogės, saulėgrąžos, vynuogės, levandos ir karkvabaliai. Šie motyvai paprastai naudojami tapetų, plytelių raštuose, kėdžių apdangaluose, rankšluosčių ir nėrinių raštuose, virtuvės rakanduose. Čia dominuoja medvilnė ir linas. Prancūziškame interjere populiarios skintos gėlės, kurias galima pamatyti visose patalpose. Priklausomai nuo interjero - gėlės gali būti ir elegantiškos, ir visai paprastos pievų gėlės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą